Apel do klientów MOPS w Jeleniej Górze, pobierających świadczenia w gotówce, o pilne dostarczanie numerów kont bankowych, na które będą przelewane świadczenia.

Apel do klientów MOPS w Jeleniej Górze, pobierających świadczenia w gotówce, o pilne dostarczanie numerów kont bankowych, na które będą przelewane świadczenia.

            W związku z epidemią koronawirusa (SARS-CoV-2) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej   w Jeleniej Górze apeluje do osób pobierających świadczenia w gotówce w kasach MOPS o pilne dostarczanie numerów kont bankowych, na które będą przelewane należne świadczenia.

         Informujemy, że od miesiąca kwietnia 2020 roku świadczenia/zasiłki będą przekazywane przed wszystkim na konta bankowe. Osoby, które nie dostarczą zlecenia przekazywania przysługujących świadczeń muszą mieć świadomość, że wypłaty gotówkowe w kasach mogą nastąpić w terminach późniejszych bądź mogą zostać czasowo wstrzymane. Wówczas nie otrzymają Państwo przysługujących im świadczeń w dogodnych dla Państwa terminach. Zdajemy sobie sprawę, że dla części osób jest to jedyne źródło utrzymania, z tego względu prosimy o podejście do sprawy poważnie i z odpowiedzialnością.

         Dodatkowo informujemy, że wszystkie świadczenia wypłacane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze nie podlegają egzekucji sądowej i administracyjnej.

         Zlecenie przekazywania świadczeń na konto bankowe można złożyć osobiście do urny umieszczonej w holu MOPS-u wraz z podaniem swoich danych osobowych, numeru telefonu oraz rodzaju świadczeń jakie Państwo pobieracie (druk dostępny w poczekalni MOPS w Jeleniej Górze lub stronie internetowej Ośrodka), przesłać pocztą lub z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej e-PUAP.

 

Oświadczenie do pobrania: pdf i doc.

Zaświadczenie do pobrania: pdf i doc.

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd